A húgycső fejlődési rendellenessége, melynek legszembetűnőbb tünete,  hogy a húgycsőnyílás nem a makk (glans) csúcsán, hanem a hímvessző (penis) alsó felszínén helyezkedik el. A fejlődési rendellenesség súlyossági fokától függően a húgycsőnyílás a makkon vagy a hímvessző bármely területén elhelyezkedhet. Súlyosabb esetekben a herezacskó (scrotum) vagy a gát területén nyílik a húgycső. A makk alsó felszínén, valamint a makk és hímvessző határán elhelyezkedő húgycsőnyílás gyakran szűk. Emellett jellegzetes, hogy a fityma a hímvessző alsó felszínén nem fejlődött ki, a felső oldalon viszont tömegesebb, kötényszerűen fedi a makkot. Gyakori velejárója a fejlődési rendellenességnek a penis görbülete. Oka, hogy a húgycsőhiány területén a szövetek rövidebbek, olykor hegesek, ami a hímvessző különböző mértékű görbületét okozza. Olykor csak a penis merevedésekor kerül felismerésre a görbület. 

Diagnosis: Megtekintéssel a diagnózis felállítható. A húgycsőnyílás szűkület mértékének megítélésére a vizelet sugár megfigyelése, olykor szondázás válhat szükségessé. A görbület megítélése olykor csak az altatásban végzett merevedési teszttel lehetséges.

Kezelés: A fejlődési rendellenesség megoldása műtéti. A rekonstrukciós műtétre általában 1 - 3 éves kor között kerül sor. Korábbi beavatkozásra húgycsőnyílás szűkület esetén van szükség. Ez a külső húgycsőnyílás műtéti bemetszését jelenti. Bármely életkorban elvégzendő a következményes húgyúti tágulatok és fertőzések megelőzése céljából. A húgycső rekonstrukciós műtétek a fejlődési rendellenesség súlyossági fokától függően egy vagy több lépésben végezhetőek. Görbület esetén fontos a görbületet okozó szövetek eltávolítása és ezt követően ugyanebben az ülésben történik meg a hiányzó húgycsőszakasz pótlása. A hiányzó húgycsőszakasz általában a penis vagy a fityma bőrének felhasználásával pótolható. Súlyosabb esetekben, amikor a húgycső nagyon hosszú szakasza hiányzik, sor kerülhet a szájnyálkahártyából vagy a húgyhólyag nyálkahártyájából vett szövetekkel történő pótlásra is. A műtétek után a vizelet átmeneti elterelésére a húgycsövön vagy a hasfalon keresztül bevezetett hólyagkatéter alkalmazására is sor kerülhet.

Szövődmények: A leggondosabban végzett beavatkozások után is előfordulhatnak szövődmények.  A leggyakoribbak a húgycsőnyílás, valamint újonnan képzett és az eredeti húgycső közötti varrat területén kialakuló szűkület és a sipolyképződés. Sipolyon a varratvonal területén kialakuló nyílást értjük, melyen vizelet ürül vizeléskor. A szűkületek nagy része tágításokkal megoldható. Ritkán van szükség a hegek bemetszésére. A kisebb sipolyok esetleg néhány hét alatt spontán záródhatnak. Amennyiben a záródás nem jön létre, a műtétet követően 3-6 hónap múlva műtéti zárás jön szóba.